YENİ ŞAFAK

ABD'de devletin kontrolüne geçen 'Sahipsiz Paralar' hesabında binlerce Türk'ün parasının da olduğu ortaya çıktı. Türklerin ABD'de unuttukları paraların miktarının ne kadar olduğu bilinmiyor. ABD'de 51 eyalette unutulan 'Sahipsiz Paralar' fonunda parası olan Türkler arasında Özer Uçuran Çiller, Berk Çiller, Abdullah Unakıtan, Ahmet Özal, Efe Özal, Elvan Özal, Cem Uzan, Hakan Uzan, Melahat Uzan, Erol Sabancı, Demir Sabancı, Fethullah Gülen, Mustafa Koç, Emrah Hattat, Şehmuz Tatlıcı, İnan Kıraç, gibi siyaset ve iş dünyasının çok sayıda ünlü isimi de bulunuyor.

ABD, federal hükümet tarafından desteklenen projelere yatırım karşılığında, yabancılara vatandaşlığın yolunu açan, Green Card'la ilgili yasayı üç yıl uzattı. 500 bin dolar karşılığı ortak olacak yatırımcılar, bu ortaklık karşılığında Amerikan vatandaşlığını kazanacak. ABD, ülkede federal hükümet tarafından desteklenen projelere yatırım karşılığında,yabancı yatırımcıya Amerikan vatandaşlığının da yolunu açan, "Green Card" programıyla ilgili yasayı üç yıl daha uzattı.

ABD'de ki Türk dernek ve organizasyonlarını bünyesinde toplayan, Türk Amerikan Derneği Federasyonu tarafından başlatılacak kampanya sonucunda, Amerikan vatandaşlığı hakkını kazanmış, ancak henüz Amerikan vatandaşlığına başvurmamış Türk vatandaşı ve Türk kökenli soydaşların, ABD vatandaşlığı elde etmesi sağlanacak. ABD'de ki Türk dernek ve organizasyonlarını bünyesinde toplayan, Türk Amerikan Derneği Federasyonu (TADF) tarafından başlatılacak kampanya sonucunda, Amerikan vatandaşlığı hakkını kazanmış, ancak henüz Amerikan vatandaşlığına başvurmamış Türk vatandaşı ve Türk kökenli soydaşların, ABD vatandaşlığı elde etmesi sağlanacak.