GÜNCEL HABERLER

Amerika’da yaşama hakkı veren ‘Yeşil Kart‘ sahibi olmayı sağlayacak 2017 çekilişi için başvurular başladı. Başvurular, www.dvlottery.state.gov sitesinden ücretsiz olarak yapılıyor.

Amerika genelinde yasal olarak bulunmayan göçmenler ehliyet alamazlar. Bunun başlıca sebebi bir Sosyal Güvenlik Numarası sahibi olmamalarıdır. ...

New York Barosu avukatlarından Cahit Akbulut, yaklaşık 32 yıldır Amerika'da yaşıyor. New York'un en önde gelen avukatlarından biri olan Cahit Akbulut, Amerika'daki reformları ve hukuksal değişiklikleri yakından takip ederek, Amerika'da yaşayan Türkler'in sorunlarına çözüm buluyor. Akbulut, Amerika'da yaşayan Türkler'in yanı sıra Türkiye'de yaşayanların da 'Amerika'ya nasıl giderim?', 'Green Card'a' nasıl sahip olurum?, 'Amerika'da nasıl ticaret yaparım?' sorularına yanıt arıyor.

Amerika’ya girerken veya çıkarken yanınızda bulundurabileceğiniz para veya menkul kıymetlerin nakit karşılığının $10,000’i aşması halinde bildirim mecburiyeti vardır.

ABD’de eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok sorduğu soru, bu ülkede okurken çalışıp çalışamayacakları, yasal olarak hangi işleri yapıp para kazabilecekleridir. Birçok öğrenci sahip olduğu çalışma hakkı türlerini bilmemekte ve bu sebeple yasal olmayan çalışma yöntemlerini farkında olmadan dahi gerçekleştirmekte ve sonu ABD’den sınır dışı edilmeye varabilecek yasal sorumluluklar altında kendini bulabilmektedir. Amerikan Hükümeti akademik yıl boyunca devam eden sertifika programları, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarındaki öğrencilere OPT (Optional Practical Training) ve CPT (Curriculum Practical Training) imkanlarını sunmakta ve dönemsel yasal çalışma hakkını yabancı öğrencilere vermektedir.