H2-B TARIM DIŞI GEÇİÇİ İŞCİLER

H2-B tarım dışı geçici işçi programi, geçici tarım dışı işleri telafi etmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne yabancı milliyetler getirmek için Amerika Birleşik Devleri işverenlerine olanak sağlar.

  • Eğer bir başvuru sahibi Amerika Birleşik Devletleri’nde göçmen olmayan bir kişi olarak geçici olarak çalışmak istiyorsa, ABD göçmen kanunu altında, başvuru sahibi başvuranın yapacağı iş türüne dayanarak, belirli bir vizeye ihtiyaç duyar. Geçici işçi kategorilerinin çoğu, başvuru sahibinin bir vizeye başvurabilmesinden önce ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) tarafından onaylanması gereken I-129 dilekçesinin başvuru sahibinin gelecekteki işvereni veya temsilcisi tarafından saglanmasini gerektirir. Daha fazla bilgi için, lütfen uscis.gov‘a bakın.
  • Bireyler bir geçici işçi vizesine sadece ABD’deki iş verenlerin I-129 dilekçesini sunduktan ve USCIS’in onaylamasini takiben başvurabilirler. USCIS daha sonra onay fişi numarasını gösteren bir I-797 formu düzenleyecektir. Bu fiş numarası, bu hizmet yoluyla bir randevu almak icin gereklidir. I-797 ve/veya I-129’un sayfa kopyaları gerekli değildir. 
  • H2-B programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen uscis.gov'u ziyaret ediniz.