(F1): K-12 ÖZEL OKUL VİZE BAŞVURU BELGELERİ

Form I-20, Göçmen Olmayan (F1) Öğrenci Durumu-Akademik ve Dil Öğrencileri İçin Uygunluk Belgesi. Başvuru sahibi, okulu tarafından sağlanmış olan bir SEVIS çıktısı Form I-20’yi sunmak zorundadır. Başvuran ve okul yetkilisi I-20 formunu imzalamalıdır.

 

LÜTFEN DİKKATE ALINIZ:
I-20/DS-2019'unuzda yer alan isimlerin (orta adınız da dahil olmak üzere) pasaportunuzdakilerle ayni olup olmadigini tekrar kontrol ettiniz mi? Eğer değilse (tek harf hatasi bile varsa), lütfen mülakatınızdan önce yeni bir I-20/DS-2019 çıkartmak için okulunuzla ya da organizasyon ile irtibata geciniz. Eğer düzeltilmiş evrak zamanında ulaşmazsa, yanlış olan I-20 ile yine de mülakata katılmalısınız, fakat elçilik düzeltilmiş I-20’yi gönderene kadar bir vize saglayamayacaktir.

SEVIS I-901 ödeme dekontu. Bu program ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen SEVP’ e bakınız http://www.fmjfee.com/.

Bu evraklarin tumu özellikle mülakat yapan memur tarafından istenmese de, tüm başvuranlar aşağıdakileri sunmaya hazır bulunmalıdır:

  • Katıldığınız kurumlardan transkript ya da diplomalar;
  • Eğitim kurumları tarafından istenen TOEFL, SAT, GRE, GMAT vs. gibi standart testlerden alınan puanlar;
  • Başvuranın ya da başvurana maddi destek sağlayan ebeveynlerinin başvuranın okul harcı ve yaşam giderlerini başvuran kişinin planlanan öğrenim süresi boyunca karşılayabilecek yeterli birikimi bulunduğunu gösterir mali kanıt. Örneğin, eğer başvuran ya da başvuranın mali destekçisi maaşlı bir çalışan ise, lütfen gelir vergisi evraklarını ve banka cüzdanlarını ve/veya hesap dökümlerinin asıllarını getirin. Eğer başvuran veya başvuranlar bir iş sahibi ise, lütfen iş kayıt, lisanslar vs ve vergi evraklarını, banka cüzdanlarını ve/veya hesap dökümlerinin asıllarını getirin.
  • Başvuru sahipleri kendi ülkelerine olan bağlarını gösterdiğine inandıkları her türlü belgeyi getirebilirler. Konsolosluk görevlileri her belgeyi incelemekle yükümlü değildir.