J. Cahit Akbulut Kimdir ?

 

1981 yılından beri hukuğun içinde bulunan hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet anlayışını ilke edinmiş olan J. Cahit Akbulut, New York Barosu'na kayıtlı olup Amerika'nın önde gelen göçmenlik avukatları arasındadır. 

Avukat J. Cahit Akbulut, özellikle göçmenlik konusundaki tecrübesi ile ön plana çıkmış ve çok geniş bir yelpazeden gelen Amerika'daki vatandaşlarımıza hizmet etmektedir. J. Cahit Akbulut'un uzun yıllar New York'ta bulunmasının bir neticesi olarak farklı hukuki alanlardan avukatlarla ve kurumlarla temas halinde olması, müvekkilleri acısından şüphesiz büyük bir avantaj teşkil etmektedir. Bunun neticesinde Türkiye'den birçok büyük firmanın ve şahsın güven ve takdirini kazanarak avukatlığını yapmıştır.

Ayrıca federal düzeyde ve eyalet bazında birçok Türk cemiyet ve derneğini kuruluş ve vergi muafiyetini sağlamaktan başlayarak çeşitli kademelerde temsil eden J. Cahit Akbulut, resmi makamların ve derneklerin de tavsiye ettiği avukatlar arasındadır.

J. Cahit Akbulut aynı zamanda çeşitli miras davalarında vasi olarak tayin edilmiş olup, bu tür davalarda da uzmanlık kazanmıştır.

Avukat J. Cahit Akbulut hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet anlayışının yanısıra, öncelikle müvekkillerinin kendine has konumunu tespit edip ona uygun çözümler üretmeyi ve karşılaşabileceği senaryolara müvekkillerini hazırlayıp her aşamada bilgilendirmeyi, hizmet anlayışının en önemli parçası olarak görmektedir.

J. Cahit Akbulut, New York Barosuna kayıtlı olup, AILA (Amerikan Göçmenlik Avukatları Birliği),  New York Eyaleti ve Amerika Avukatlar Birliği üyesi olup; New York Eyaletinde ve çeşitli federal mahkemelerde temsil hakkına sahiptir. 

Hasret Şenyurt Kimdir ?

 

Hasret Şenyurt John Cahit Akbulut hukuk firmasının avukatlarından biridir. Faaliyet Alanı komplike göçmenlik hukuku başvuruları, miras hukuku ve şirket kurulumları üzerinedir.

Tecrübe alanları, göçmen olmayan ve göçmen olan vize başvuru süreçleri, göçmenlik temyiz aşamaları, vatandaşlık başvurusu, yeşil kart süreci, şirket kurulumu, anlaşma ve vasiyetname hazırlanması olarak sıralanır.

New York Brooklyn Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlayan Hasret, İstanbul Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi almıştır. Türkçe ve İngilizce dillerini konuşmaktadır.

New York Barosu’na kayıtlı avukatlık yapmakla birlikte New York Eyaleti içinde noterlik yetkisine de sahiptir.